[$logo_alt]
Союз птицеводов Украины
www.poultryukraine.com

Новости
12.03.2019

М’ясо зможуть вирощувати в космосі

М’ясо зможуть вирощувати в космосі

 У кінці минулого року на Міжнародній космічній станції пройшов успішний експеримент з виготовлення живих тканин. Дослідження у цій галузі будуть продовжуватись. Можливо, найближчим часом в космосі реально буде вирощувати м’ясо.

 
З допомогою 3D-принтера на МКС надрукували зразки хрящів людини та щитоподібних залоз мишей. Для створення живих тканин було використано формативний метод: клітини друкувались в умовах мікрогравітації у потужному магнітному полі.
 
Експерименти з вирощування живих тканин у космосі продовжаться цього року.
 
Якщо досліди з виробництва клітин в умовах невагомості лише почались, то на Землі цей сектор уже стрімко розвивається. Крім 3D-технологій, лабораторних прийомів, штучне м’ясо виготовляють з рослинних замінників. За підсумками 2017 року обсяг ринку штучного м’яса та м’ясопродуктів склав 4 млрд. доларів.
 
Зараз вегетаріанські та веганські продукти найбільш популярні в країнах Європи та в США, утім, частка такої їжі на ринку Азії та в тихоокеанському регіоні стабільно збільшується. Аналітики Allied Market Research прогнозують, що до 2025 року попит на штучне м’ясо в цій частині світу зростатиме на 9,4% щороку.
 
Source URL: http://poultryukraine.com/ru/poultry/news/2019/03/news_7100.html
© 2012  - 2019 Союз птицеводов Украины