[$logo_alt]
Союз птицеводов Украины
www.poultryukraine.com

Новости
10.01.2019

Без кошерного і халяльного: у Бельгії заборонили релігійні вбивства тварин

Без кошерного і халяльного: у Бельгії заборонили релігійні вбивства тварин

 У більшості регіонів Бельгії заборонили (або планують заборонити) традиційні методи забою – халяль і кошер. Таке рішення законодавців призвело до негативної реакції єврейських і мусульманських громад країни.

 
Забій тварин без попереднього оглушення з 1 січня був заборонений у регіоні Фландрія, на півночі Бельгії. Валлонія, франкомовний регіон на півдні Бельгії, має намір ввести заборону у вересні цього року. Брюссель залишився єдиним регіоном, який не ввів суперечливу заборону.
 
Згідно з новим законом, тварини повинні бути оглушені, перш ніж вони будуть забиті, а традиційні ритуали халяль і кошер передбачають перерізання горла тварини без попереднього оглушення. Халяльне і кошерне м’ясо будуть продовжувати продавати в магазинах Бельгії, але його мають завозити з інших країн.
 
Цей крок, ініційований правим націоналістом Беном Вейтсом, викликав протести з боку релігійних груп. Вони стверджують, що за рішенням про заборону приховують ісламофобію і антисемітизм.
Мусульманський лідер Саатджі Байрам заявив: “Уряд консультувався з нами стосовно цієї заборони, ми відреагували негативно, але поради мусульманської спільноти Бельгії не було взято до уваги. Ця заборона представлена ​​як задоволення вимог захисників тварин, але дебати про благополуччя тварин в ісламі тривають вже 1500 років. Наш спосіб ритуального забою безболісний”.
Яков Давид Шмаль, старший рабин в Антверпені, вважає, що ця ситуація схожа на події в Німеччині перед Другою світовою війною – тоді там вводили подібні заборони.
 
Раніше кілька країн, у тому числі Нова Зеландія, Швейцарія, Данія і Швеція, також заборонили вбивство тварин без попереднього оглушення. А, наприклад, у Великобританії всі тварини повинні бути оглушені перед забиттям, крім випадків, коли це підготовка халяльного чи кошерного м’яса.
 
Source URL: http://poultryukraine.com/ru/poultry/news/2019/01/news_6983.html
© 2012  - 2019 Союз птицеводов Украины