Союз птицеводов Украины
Про Ассоциацию
Мясо птицы
Яйцо куриное
Яичные продукты
Зерно и корма
Законодательство АПК
Конференции
Новости
07.04.2021

Зв'язок між цілісністю кишечника, перетравністю корму та продуктивністю птиці

Зв\язок між цілісністю кишечника, перетравністю корму та продуктивністю птиці

 «Як досягти рентабельності і стабільності у птахівництві?» – питання, яке турбує багатьох фахівців галузі. Одним з рішень є ефективне перетворення кормів в тваринний білок, але ефективність корму навряд чи дозволить достеменно змінити ситуацію, бо тут слід зважати на засвоюваність корму та цілісність травного тракту.

Основне завдання господаря - зберегти цілісність і здоров’я кишечника, так як від цього залежить гарна перетравність, конверсія корму і здоров'я тварин та птиці в цілому (рис. 1).
 
Такі фактори, як стрес, патогени і токсини можуть викликати порушення цілісності кишечника. Крім того, ще одним антигеном є і сам корм, який викликає низьке, але постійне навантаження на кишечник. Ріст небажаних кишкових мікробів часто спричинений поганою перетравністю, адже неперетравлені кормові компоненти є їх елементом живлення. Метаболіти кишкової мікробної ферментації, такі як біогенні аміни та аміак, являють собою проблему для організму через їх токсичність. Відповідно зниження засвоюваності являється передвісником кишкових розладів.
 
Насправді зв'язок між цілісністю кишечника, травленням і продуктивністю є складним процесом. Засвоюваність можна оптимізувати за допомогою різних чинників, включаючи навколишнє середовище (наприклад, температура, вентиляція), здоров'я (наприклад, дезінфекція, вакцинація, біозахист) і кормовий менеджмент (наприклад, сировина, фізична форма, програма годівлі).
 
Підвищення засвоюваності поживних речовин в раціонах птиці
Засвоюваність кормових інгредієнтів рослинного походження обмежена наявністю з’єднань, для яких птиця не має відповідних ендогенних ферментів. Ці з’єднання, в першу чергу, включають некрохмалисті полісахариди (НПС) та фітинову кислоту. Використання ферментів, що розкладають НПС (наприклад, ксиланаза, β-глюка- наза) і фітазу, рекомендується в якості стандартної практики підвищення доступності поживних речовин. Ефективність кормових ферментів залежить від концентрації їх цільових субстратів в раціоні. Таким чином, використання кормових ферментів очевидно є субстратзалежною стратегією.
 
Існує ще варіант підвищення засвоюваності поживних речовин, який не залежить від конкретного субстрату. Якість травлення часто знижується через кишкові порушення, такі як незбалансована мікробіота і запальні процеси, що знижує ефективність годівлі і збільшує ризик розвитку вторинних інфекцій. Ізохінолінові алкалоїди (ІА) рослинного походження допомагають підтримувати споживання корму, засвоюваність і продуктивність птиці (Boroojeni et al., 2018; Xue et al. 2017). Як потужні профілактичні засоби та альтернатива «кормовим» антибіотикам успішно можуть використовуватись алкалоїди сангвінарин і хелеритрин, які містяться в рослини Маклеї Серцеподібної або Маклеї Дрібноплідної. Ці природні речовини володіють широким спектром антимікробної дії (у тому числі відносно антибіотикорезистентних штамів бактерій і патогенних грибів), вираженою імуностимулюючою дією і сприяють відновленню нормальної мікрофлори кишечника після стресу та дисбактеріозу. На відміну від традиційних антибіотиків сангвінарин і хелеритрин не проявляють кумулятивного ефекту, що є перевагою при їхньому застосуванні.
 
Рослина Маклея Серцеподібна (Macleaya cordata Will) є сировиною для виробництва унікального природного продукту – «Сангровіт» (Sangrovit®). Вміст бісульфатів алкалоїдів сангвінарину і хелеритрину в маклеї роблять продукт «Сангровіт» дуже ефективним.
 
Що це за продукт?
Кормова добавка «Сангровіт» була розроблена в 1990 році у Віденському університеті в рамках проєкту ЄС професором Лайбетседером і доктором К. Нойфельдом. Антимікробну дію препарату досліджено методом серійних розведень в рідкому живильному середовищі. Доведено, що сангвінарин (діюча речовина препарату) володіє широким спектром антимікробної активності: затримує розвиток грам-позитивних (в тому числі антибіотикостійких) і грам-негативних бактерій (Staphylococcus, Streptococcus, Enterococcus, Shigella, Escherichia, Salmonella, Proteus, Acinetobacter і т.д.), патогенних грибів роду Microsporum, Trichophyton, Nocardia, Aspergillus, дріжджоподібних грибів роду Candida. «Сангровіт» підвищує активність травних і тканинних ферментів, покращує проникність через клітинні мембрани іонів Na+ і К+, сприяє нормалізації процесів травлення і засвоєнню поживних речовин корму та підвищенню природної резистентності організму.
 
Ефективний фітобіотик «Сангровіт» вже 20 років виробляє німецька компанія «Фітобіотикс» (Phytobiotics). Основною метою розробки «Сангровіту» є скорочення застосування антибіотиків в процесі вирощування поголів’я тварин і птиці. В Україні представлено два продукти: «Сангровіт Екстра» для комбікормів і «Сангровіт ВС» для випоювання через воду. Це натуральні смакові кормові добавки, що підвищують апетит. Активна субстанція: ізохінолінові алкалоїди. Гіркі речовини, що містяться в «Сангровіт» позитивно впливають на споживання корму і в цілому на травну систему тварини.
 
 
Висновок
Благополуччя птиці та зниження ризиків розвитку вторинних інфекцій залежать від здоров’я кишечника, а особливо від його цілісності, збереження якої допоможе досягти високої засвоюваності поживних речовин, нормальної перетравності та підвищення ефективності корму.
 
Завдяки правильним стратегіям годівлі та введенню в раціон ІА і  ферментів можна поліпшити засвоюваність. В результаті Ви отримаєте підвищення ефективності годівлі, про- дуктивності і прибутковості вашого господарства.
 
Фітопрепарат «Сангровіт» представлений на українському ринку компанією «АгроПлюсІнвест».
 
Команда компанії відповість на всі Ваші запитання і прийме заявки на постачання фітобіотика «Сангровіт»:
 
 
м. Київ, вул. Сумська, 1, оф. 208
+38 067 396 0770,
+38 068 867 2518
Архив
посмотреть
Цены на зерновые и масличные 25.01.19 Цены на зерновые и масличные 25.01.19
30.01.2019 Подробнее...
Цены на зерновые и масличные 11.01.19 Цены на зерновые и масличные 11.01.19
15.01.2019 Подробнее...
Цены на зерновые и масличные 16.11.18 Цены на зерновые и масличные 16.11.18
22.11.2018 Подробнее...
Цены на зерновые и масличные 02.11.18 Цены на зерновые и масличные 02.11.18
07.11.2018 Подробнее...
ГОСТ 10199-81
Комбикорма-концентраты для овец. Технические условия
ГОСТ 10385-88
Комбикорма для прудовых карповых рыб. Технические условия
ТОВ «Бориспільський експериментальний комбікормовий завод»
ПрАТ «Київ-Атлантик Україна»
ТОВ “Авіко-Україна”
Без Антибіотиків! Підтверджено
Интересные факты
Петух — национальная птица Франции и Кении (неофициально)